MATERIAŁY ŁĄCZĄCE, PODPÓRKI

 

W następującym rozdziale przedstawiamy okucia przeznaczone do łączenia części mebli, płyt meblowych oraz mocowania półek w szafkach lub na ścianach. Dzięki nowoczesnym technologiom poszczególne elementy mocujące są wyjątkowo wytrzymałe. Sposób mocowania i możliwości demontażu zależą tylko od Państwa wyboru z obszernej oferty materiałów łączących i podpórek.


Śruby do drewna, konfirmaty, zaślepki

Łączenie części mebli za pomocą różnych śrub / wkrętów i konfirmatów jest niezwykle łatwe pod względem przygotowania (bez wcześniejszego wiercenia lub z - w przypadku konfirmatów) jak i samego montażu. Po zamontowaniu wystarczy tylko wykorzystać zaślepki samoprzylepne lub wciskane w celu przykrycia „świecącego“ łba wkrętu czy śruby.

KonfirmatWkrętŚruba UNIQUADREXEurowkrętZaślepki

Konfirmat

Wkręt

Śruba UNIQUADREX

Eurowkręt

Zaślepki


Kołki, lamelki, "sęki"

Drewniane materiały łączące. Kołki z bukowego drewna. Standardowo 8mm x 35(40) (JM kg) lub w formie drążka (JM szt.) – różne średnice, do skracania. Łączenie dwóch elementów meblowych za pomocą wywierconych naprzeciwko siebie otworów, do których przykleja się kołki. Lamelki bukowe, wielkość 20 – sprasowane. Łączenie dwóch elementów meblowych za pomocą wyfrezowanych naprzeciwko siebie rowków, do których wkleja się lamelki. W razie potrzeby poprawy wyglądu drewna (zgniłe sęki, smugi żywicy) proponujemy wykorzystanie tzw. sęków i zaprawek żywicznych wykonanych z różnych rodzajów drzewa w typowych rozmiarach.
 

KołekLamelkaZaprawka żywicznaSęk

Kołek

Lamelka

Zaprawka żywiczna

Sęk


Okucia do płyt komórkowych

Płyty komórkowe ze względu na swą specyficzną konstrukcję wymagają specjalnego sposobu łączenia i mocowania. Konstrukcja „plastra miodu“ powoduje, że płyty należy przymocować jak najmocniej już w ich zewnętrznej części. Aktualnie mamy możliwość przymocowania elementu za pomocą kołka AEROFIX zawierającego klej. Po naciśnięciu kołka włożonego do otworu wyleje się klej, który kołek mocno usztywni.
 

Okucie łącząceŚruba łączącaKołek AEROFIXWkręt

Okucie łączące

Śruba łącząca

Kołek AEROFIX

Wkręt


Podpórki, konsole, uchwyty

Podpórki na półki, podpórki na szklane półki, wiele rodzajów wykończenia powierzchni, wariantów wzorów oraz możliwość wyboru podpórki, która zabezpiecza półkę przed wysunięciem. W celu przymocowania półki do ściany oferujemy różnego rodzaju zawieszane konsole i kątownik, TUKANY oraz ukryte mocowania półek. Wiele kolorów, różne nośności i stopień trudności montażu. Metalowe, plastikowe oraz połączenia materiałów.
 

Metalowe podpórki na półki 3/5Metalowe podpórki na półki 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TukanUkryte mocowanie półek TRIADE

Metalowe podpórki na półki

Podpórki szklanych półek

 Tukan

Ukryte mocowanie półek


Śruby łączące, mimośrody, kołki

Dzisiejszy standard szybkiego montażu i demontażu korpusu z widocznym łączeniem wewnątrz korpusu prezentuje mimośrodowe łączenie, również w modyfikacji jako mocowanie do półek. W rozdziale znajdziecie Państwo kołki wciskane do drewnianych korpusów, kołki wbijane do ścian. Do łączenia klasycznych blatów oferujemy okucia łączące do frezowania z dolnej strony blatu, do łączenia szafek - śruby łączące, a w celu zamocowania komponentów gwintowych wwiercane bądź wbijane mutry.
 

Mimośródśruba łączącaKołkiKołkiŚrubaŁączenie blatuŚruba łącząca Mutra

Mimośród + śruba łącząca

Kołki

Śruba

Łączenie blatu

Śruba łącząca

Mutra

 Asortyment na portalu 24 znajduje się tutaj


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Biuro Obsługi Klienta ZAMÓWIENIA Tel.: (+48) 327 302 313
Fax.: 00 800 420 1215
E-mail: zamowienia@demos-trade.com
W celu świadczenia usług, personalizacji i analizy odwiedzin naszej strony używamy plików cookies. Korzystając z tej witryny, użytkownik automatycznie zgadza się z nimi.
Created by D3Soft s.r.o. © 2016