Kuchnia to centrum domu | Demos trade Sp. z o.o.
Ukryj asortyment Asortyment
Kuchnia to centrum domu

Kuchnia to centrum domu

Kuchnia to centrum domu
Jak wygląda Twoja wymarzona kuchnia? Czy wyróżnia się śmiałymi kolorami i kształtami? Czy jest bardziej powściągliwa wręcz minimalistyczna w formie? Będziesz w niej gotować dla jednej, dwóch, czy dwunastu osób? W Demos trade wierzymy, że każda kuchnia powinna być wyjątkowa. Kuchnia to centrum domu, to miejsce, w którym czujesz się swobodnie, kiedy gotujesz, spędzasz czas z rodziną, świętujesz, kultywujesz zwyczaje...

Kuchnia jest najbardziej wymagającym precyzyjnego zaplanowania miejscem w naszym domu. Dlatego tak ważne jest dokładne ustawienie poszczególnych elementów, aby całość była nie tylko piękna ale i funkcjonalna i pozwalała czerpać radość z gotowania. 

Niezależnie od tego, czy to w kawalerkach, czy też w dużych domach rodzinnych, kuchnie łączą się z innymi przestrzeniami mieszkalnymi. Czasami jest to tylko połączenie z jadalnią, innym razem jest to połączenie z salonem. To rozwiązanie jest stosowane i sprawdzone od wielu lat, a więc z pewnością nie można mówić o modzie czy trendzie minionego roku. Istnieje jednak kilka zasad, których należy przestrzegać, aby właściwie wykorzystywać i harmonizować przestrzeń. 

Zasady i zalecenia:  

1. Projektuj otwartą przestrzeń jako całość  

Nigdy nie projektuj tylko części pomieszczenia (np. tylko zabudowy kuchennej). Nie zapominaj o odpowiednio dużym stole jadalnym z krzesłami lub ławą, sofie i innych meblach. W ten sposób dowiesz się, co naprawdę będzie pasować do przestrzeni. Możesz być zaskoczony, że Twoja upragniona wyspa będzie musiała zostać zmniejszona, abyś mógł mieć wystarczająco duży stół jadalny i wygodną sofę dla wszystkich domowników.  

2. Zacznij od podłogi  

Najlepiej zastosować na całej otwartej przestrzeni jeden rodzaj powierzchni, która jest trwała i łatwa do utrzymania w czystości. Ograniczysz w ten sposób wszystkie zbędne listwy przejściowe. Takie rozwiązanie dodatkowo optycznie powiększa i ujednolica przestrzeń. 

3. Łącz materiały  

Użyj tego samego materiału na meble w jadalni i salonie, a także w zabudowie kuchennej, wspaniale ujednolicając w ten sposób przestrzeń. Nie jest konieczne stosowanie tylko jednego dekoru czy koloru, wskazane jest subtelne łączenie materiałów. Materiał użyty w zabudowie kuchennej można też zastosować na ścianie salonu, jeden ze stolików kawowych może być wykonany z tego samego dekoru co stół w jadalni itp. Unikaj dużej liczby dekorów (również na podłogach, oknach, parapetach, tapetach) w jednym miejscu. Zamiast tego wybierz jeden charakterystyczny, a drugi bardziej neutralny. 

4. Powtarzaj szczegóły  

Bardzo dobrze sprawdza się powtarzanie detali na meblach. Może to być kontrastowa krawędź mebla lub materiał wewnętrzny wnęki, rodzaj uchwytów, widoczne połączenie lub kombinacja grubości materiału. Wystarczy powtórzyć jeden lub dwa z tych szczegółów w kuchni i salonie, a efekt jest gwarantowany. 

5. Wydobądź z przestrzeni więcej  

Aby jak najlepiej wykorzystać dużą otwartą przestrzeń wybierz meble wykonane na zamówienie. Nie musisz iść na kompromisy i dopasowywać się do wymiarów i wzorów seryjnie produkowanych szafek. Meble będą mieć wymiary dokładnie od ściany do ściany, od podłogi do sufitu. Dekory można łączyć bez granic, a także dobierać rodzaj uchwytów, wysokość i głębokość blatu, rozmiar stołu i nie tylko.  

Dalsze wskazówki i triki, o których warto pomyśleć przy urządzaniu kuchni, znajdziesz w broszurze, którą przygotowaliśmy dla Ciebie wraz z projektantem wnętrz: Kuchnia od ogółu do szczegółu.

 

 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Korzystając z tej strony akceptujesz naszą politykę prywatności. Więcej informacji.