Otwiera i tłumi: wyjątkowy Smootis | Demos trade Sp. z o.o.
Ukryj asortyment Asortyment
Otwiera i tłumi: wyjątkowy Smootis

Otwiera i tłumi: wyjątkowy Smootis

Otwiera i tłumi: wyjątkowy Smootis
Cicho domykające się drzwiczki meblowe? Przedstawiamy wyjątkowy mechanizm Smootis. Nadaje się do frontów o wadze od 4 do 22 kg. Łatwy montaż bez konieczności podłączania do prądu. Odkryj piękno prostoty otwierania szafek w kuchni, salonie czy łazience.

Smootis to mechanizm do bezuchwytowego otwierania z tłumieniem przy zamykaniu do drzwiczek meblowych z klasycznymi zawiasami. Nie potrzebuje prądu, nie potrzebuje zawiasów z tłumieniem, o wszystko zadba sam. Za jego pomocą z łatwością otworzysz drzwiczki mebli kuchennych, szafki w salonie, sypialni, łazience i gdziekolwiek indziej, a następnie cicho je zamkniesz.

 

Jak to działa?

Zasada działania mechanizmu jest bardzo prosta. Drzwiczki uchyla się poprzez naciśnięcie na ich powierzchnię możliwe blisko miejsca, w którym umieszczono mechanizm Smootis. Ten sam mechanizm tłumi ruch drzwiczek przy zamykaniu. Dla lepszego efektu działania, istnieje możliwość wysunięcia zamkniętego mechanizmu o +5 mm.

Jakość produktów Smootis potwierdzona jest certyfikatami TÜV, SGS, UKAS gwarantującymi 60 000 cykli otwierania i zamykania. Montaż również jest prosty, wystarczą 4 wkręty. Aby uzyskać harmonijny wygląd mechanizm można zasłonić zaślepką. Dzięki swoim niewielkim wymiarom nie zajmuje dużo miejsca w szafce.

Zalecamy montaż jak najbliżej środka drzwiczek w odległości:

  • dla korpusów o szerokości do 450 mm – jak najdalej od ściany,  na której znajdują się zawiasy,

  • dla korpusów o szerokości większej niż 450 mm (maks. 600 mm) = 450 mm od ściany, na której znajdują się zawiasy.

Smootis dostępny jest w trzech kolorach – białym, jasnoszarym i ciemnoszarym dla drzwiczek o wadze od 4 do 22 kilogramów. Aby uzyskać więcej informacji i specyfikacji technicznych, przeczytaj naszą ulotkę.