Ze świata uchwytów Tulip | Demos trade Sp. z o.o.
Ukryj asortyment Asortyment
Ze świata uchwytów Tulip

Ze świata uchwytów Tulip

Ze świata uchwytów Tulip
Myślisz o nowej zabudowie kuchennej lub meblach do salonu, łazienki czy przedpokoju, ale nie możesz zdecydować się, jaki styl wybrać? Oto kilka wskazówek z kategorii uchwyty meblowe, o których nie należy zapominać przy wyborze wymarzonego wnętrza, a które mogą ułatwić Ci wybór.

Chociaż trend ostatnich lat to tzw. „bezuchwytowe” zabudowy kuchenne, które charakteryzują się minimalizmem i gładkimi, prostymi liniami, coraz częściej zyskują na popularności meble i zabudowy kuchenne inspirowane trendem rustykalnym, stylem prowansalskim, wiejskim, ale także nowoczesnym współczesnym designem. To tutaj wybór uchwytów będzie odgrywał ważną rolę. Oferta uchwytów kuchennych i meblowych, gałek, profili aluminiowych, drążków poziomych i uchwytów wpuszczanych Tulip w naszym portfolio odzwierciedla aktualne światowe trendy w koncepcji projektowania kuchni i mebli, do Ciebie należy tylko dokonanie dobrego wyboru.

 

 Pośrednim rozwiązaniem między frontami bez uchwytów a frontami z klasycznymi uchwytami są tzw. profile aluminiowe. Jakie są ich zalety? Najważniejszą zaletą jest ich praktyczna strona - profil jest zamontowany na całej długości drzwi zabudowy kuchennej i dlatego otwieranie szafki jest bardzo wygodne. Z estetycznego punktu widzenia profil ten nie zakłóca linii szafek, a dzięki różnym możliwością wykończenia kolorystycznego można go dostosować do innych elementów kuchennych, takich jak urządzenia, ramy aluminiowe i inne akcesoria. Profile aluminiowe są używane przez producentów mebli i aneksów kuchennych głównie w segmencie kuchennym, ale nadają się również do mebli łazienkowych.

Dużą i wciąż popularną grupę stanowią uchwyty kuchenne i drążki meblowe, rączki w różnych kształtach, materiałach i wzorach. Uchwyty tego typu są dostępne na rynku już od dziesięcioleci i ich różne warianty są nieodłączną częścią każdego domu. Są one używane głównie w kuchniach, ale znajdują zastosowanie również do mebli sypialnianych, w zestawach łazienkowych i salonowych lub komodach. Jeśli chodzi o projekt i wykonanie, możliwości są naprawdę szerokie. Oferujemy uchwyty kwadratowe, które doskonale uzupełnią nowoczesną zabudowę kuchenną zgodną z najnowszymi trendami, ale także okrągłe, które można sobie wyobrazić raczej w domku letniskowym. Dla mniej konwencjonalnych klientów oferujemy nietypowe kształty uchwytów w postaci różnych muszli, owali i krzywych. Błyszczący chromowany uchwyt będzie dobrym wyborem do mebli łazienkowych, gdzie można dopasować go do baterii i innej armatury, ale z praktycznego punktu widzenia klienci preferują raczej uchwyty meblowe ze stali nierdzewnej, aluminium lub szlifowanego niklu. Powód jest bardzo prosty, łatwa konserwacja i designowe dopasowanie do sprzętów. Obecnie na pierwszy plan wysuwają się uchwyty i rączki w kolorze czarnym a także kolekcja modeli w kolorze starego mosiądzu, stali i starej miedzi, które są szczególnie odpowiednie do mebli rustykalnych i z litego drewna.

 Wykończenie każdego uchwytu kuchennego i meblowego może być gładkie lub przeciwnie, z różnymi grawerowaniami, wzorami i strukturami, popularną patyną, a dla bardziej ekstrawaganckich klientów w ofercie są modele uchwytów z kryształkami Swarovskiego. Nowością w naszym asortymencie jest kolekcja uchwytów Tulip z różnymi „efektami”. Są to imitacje betonu, żelaza, odrapanej farby i modele imitujące rdzę. Takie niekonwencjonalne uchwyty mogą ożywić nawet pozornie nudny mebel i wzbudzić zainteresowanie Twoich wszystkich gości.                                          

 Gałki – uchwyty jednopunktowe – niezmiennie cieszą się popularnością już od lat. W porównaniu z uchwytami są zwykle mniejsze, dlatego stosuje się je głównie do komód, stolików, szafek, mebli biurowych i mebli do salonu. Jeśli chodzi o design, ponownie masz do wyboru gałkę okrągłą, owalną, kwadratową, w prostym kształcie, ale także niestandardowo asymetryczną. Wykończenia gałek są podobne jak u rączek, tj. z błyszczącym wykończeniem, w wariancie matowego chromu, starego mosiądzu, ale także w połączeniu z porcelaną, drewnem i plastikiem, które są odpowiednie do mebli w pokoju dziecięcym. Szczególnie modne w ostatnim czasie są tzw. gałki rustykalne, gałki do kuchni w stylu prowansalskim. W takim wnętrzu są preferowane wszystkie kombinacje metalu z ceramiką, które korespondują z ceramicznym zlewem kuchennym lub baterią w kolorze starego mosiądzu czy sprzętem kuchennym, aktualnie dostępne także w różnych materiałach i kolorach. Wyobraźnia nie ma granic.

 Ostatnia kategoria, ale z pewnością nie mniej znacząca, to uchwyty wpuszczane. Jest to specjalny rodzaj uchwytu, który nadaje się szczególnie do szafek przesuwnych, drzwi, mniejszych szafek i mebli biurowych. Ich główną zaletą jest montaż uchwytów w wyfrezowanym otworze, dzięki czemu otwieranie drzwi szafki jest bezkolizyjne. Podobnie jak w przypadku innych typów uchwytów, modele wpuszczane występują w kilku kształtach i wykończeniach. Niezależnie od tego, czy masz ograniczoną przestrzeń, czy po prostu preferujesz system drzwi przesuwnych, uchwyt wpuszczany jest jednym z rozwiązań.  

Na koniec jeszcze prosta wskazówka – pamiętaj, że dobrze dobrany uchwyt może tchnąć życie w stary mebel, który odziedziczyłeś po babci, lub po prostu ożywić Twoją aktualną zabudowę kuchenną. W końcu patyna na meblach i odpowiednio dobrane uchwyty są obecnie bardzo popularne i pożądane.

Na doskonałość całości składają się głównie detale, dlatego pozornie mała rzecz, taka jak uchwyt meblowy, jest w stanie uzupełnić, podkreślić lub przeciwnie, zepsuć ogólne wrażenie wnętrza. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na ich wybór, a ich wygląd dopasować do ogólnej koncepcji mebli.

Różnorodną i bogatą ofertę kuchennych i meblowych uchwytów Tulip znajdziesz na naszej stronie internetowej i portalu Demos24Plus.

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Korzystając z tej strony akceptujesz naszą politykę prywatności. Więcej informacji.