Wszystko lata, co ma skrzydła | Demos trade Sp. z o.o.
Ukryj asortyment Asortyment
Wszystko lata, co ma skrzydła

Wszystko lata, co ma skrzydła

Wszystko lata, co ma skrzydła
Drewniany samolocik - podwieszony pod sufitem wygląda jakby leciał a przymocowany do ściany może służyć jako półeczka. To wspaniała dekoracja pokoju dziecięcego, który powinien być zabawny, kolorowy i wesoły jak jego mali mieszkańcy.

CO BĘDZIE NAM POTRZEBNE?

  • Drewno – 2 deski o większej grubości, drewniane drążki, drewniane kółeczka, drewniane śmigło, drewniany krążek o większej średnicy
  • Materiały łączące - klej do drewna, wkręty typu Spax, podkładki metalowe
  • Farba – my użyliśmy pastelowych odcieni farby Colorlak

1. W każdym rogu obu przygotowanych desek odmierzamy punkty jednakowo oddalone od brzegów.

2. W odmierzonych punktach nawiercamy otwory. Użyjemy wiertła o wielkości odpowiadającej średnicy drewnianych drążków. Ale uwaga, desek nie możemy przewiercić na wylot.

3. Do otworów wprowadzamy klej do drewna i za pomocą gumowego młotka wbijamy drążki w deskę tak, aby je połączyć.

4. Wiercimy ukośne otwory mniej więcej na środku desek. Dolnej deski nie możemy jednak całkowicie przewiercić. UWAGA - będziemy potrzebować dłuższego wiertła a wcześniej powinniśmy przemyśleć odległość desek.

5. Wprowadzamy klej i wbijamy drewniane drążki także do tych otworów. Części wystające odpiłowujemy.

6. Malujemy samolocik i drobne elementy składowe, z których zrobimy śmigło i kółeczka.

7. W dolnej desce wiercimy dwa otwory. Do przygotowanego drążka przykręcamy kółeczka, używając metalowych podkładek. Używamy kleju i wbijamy drążki w otwory.

8. Za pomocą wkrętów Spax przykręcamy też poszczególne części śmigła i wieszamy samolocik na sznurku lub jako półeczkę na ścianie.

 

 

 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Korzystając z tej strony akceptujesz naszą politykę prywatności. Więcej informacji.